İçeriğe geç

Link-URL Kopyalama Nasıl Yapılır ?

Kategori: Instagram Keşfet

Günümüzde en çok aktif olunan ve popülaritesi gün geçtikçe artan sosyal medya platformu Instagram kullanıcılarına özel deneyimler yaşatıyor. Instagram’ı günümüzün çoğu vaktinde kullanmaktayız. Instagram’ın bilmediğimiz onlarca farklı özelliği vardır. Peki ya Instagram’da link-URL nasıl kopyalayabiliriz? Sizde bu sorunun cevabını mutlaka merak ediyorsunuzdur. O zaman aşağıdaki adımları dikkatlice takip ediniz.

Öncelikle paylaşım yapmak istediğiniz hesabın gönderilerinin açık olması şarttır. Hesabı gizli olan bir sayfada herhangi bir görsel ve video URL kopyalama yapmanız imkansızdır. Hesabınızın gizli olmadığını öğrendiğiniz zaman istediğiniz gibi URL kopyalayabilirsiniz. URL’sini alacağınız paylaşımların üstüne geliniz.

İşletim sistemine göre İOS’da gönderinin üzerinde yan yana üç noktadır. Android işletim sistemine sahip kullanıcılar üst üste üç nokta görecektir. Paylaşım üzerinde yer alan seçenekler arasında “Paylaşım URL’sini Kopyala” seçeneğine tıkladığınız vakit bağlantı yapıştırmak üzere panonuza kopyalayacaktır. Gördüğünüz üzere akıllı telefonlarınızdan Instagram’da paylaşılan bir fotoğraf veya videonun linkini kopyalamak oldukça basittir.

Günümüzde hepimizin akıllı telefonları var ve aktif bir şekilde kullanmaktayız. Instagram’ı her ne kadar telefonlarımızdaki uygulamalar üzerinden kullansak bile birçok kişi Instagram’ın web sitesi üzerinden hesaplarına giriş yaparak insanları takip ediyorlar.

Bu yüzden web sitesi üzerinden de link kopyalamanın nasıl olacağı konusunda sizlere bilgi vermeye çalışacağız. Web sitesi üzerinden URL kopyalamak için ilk yapacağımız işlem Instagram web sitesine şifrenizi yazarak giriş yapmamız gerekmektedir. Bu işlemin ardından hangi kullanıcının paylaştığı fotoğraf veya videonun linkini paylaşacaksanız ilk olarak o kişinin profiline girmeniz gerekmektedir.

Siteye girme işleminden sonra kullanıcının paylaşmış olduğu fotoğraf ya da videoyu kopyalamak istiyorsanız o kullanıcının profiline girerek bağlantının üzerine tıklayınız. Bu işlemin ardından tarayıcınızın en üst kısmında paylaşımın linkini görmekte olup bu linke kopyalama işlemi yapmanızın ardından link kopyalama işleminiz bitmiş demektir. Eğer siz de Instagram hesaplarında paylaşılmış olan fotoğraf veya videolarına kopyalama işlemi yapmak istiyorsanız bahsettiğimiz ipuçlarını adım adım takip edip uygulamış olursunuz. İstediğiniz gönderilerin bu sayede linklerini kopyalayabilir ve istediğiniz şekilde kullanabilirsiniz.

READ  Instagram'da Video Paylaşma Nasıl Yapılır?

Bahsettiğimiz üzere tek dikkat etmeniz gereken husus kişinin profili gizli ise kopyalama işlemi yapamazsınız.

 

 

Bir önceki instagram destek yazımızda İnstagram Video Nasıl İndirilir ? hakkında bilgi vermektedir.

[Toplam: 1 Ortalama: 5]
Tek Yorum
  1. Hikmet Kuşcu

    Merhaba sorunuma hiçbir yerde cevap bulamadığım için sizlerden yardım istiyorum. Son 2 haftadır hiçbir kimsenin yayınladığı fotoğraf ve videoyu "bağlantıyı kopyalama" ile kullanamıyorum. Yani bu seçenekler bende gözükmüyor. İnstagram silip tekrar kuruyorum. Tüm 3 noktanın seçenekleri aktif oluyor. Ancak çok kısa bir süre sonra tekrar kayboluyor. Güncellemeyi kaldırmak sonucu değiştirmiyor. Profilimde hiçbir değişiklikte olmadı bu süre zarfında. Yardımlarınızı bekliyorum.

    16 Aralık 2018
    |Cevapla

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir