İçeriğe geç

Instagram’da Kaybolan Fotoğraflar Nasıl Paylaşılır ?

Kategori: Instagram Püf Noktalar

Günümüzde sosyal medya hayatımızın bir parçası olmaya devam ediyor . Facebook, Twitter derken Instagram’da artık vazgeçilmezlerimiz arasına girdi . Peki ya Instagram nedir ? Kısaca Instagram ailemizin , arkadaşlarımızın günlük yaşamlarını ve önemli anlarını öğrenebilmemiz için bize sunulan bir fotoğraf paylaşım uygulamasıdır .

Bu uygulama android ve ios işletim sistemli cihazlarda kullanılmakla beraber fotoğraflarınıza isteğiniz efekti verip , kırpma , üzerine şekilli şekilli kalem ile yazılar yazma , klavyeden yazı yazma gibi birçok özelliği kullanabilir ve bunları daha sonra takipçilerinizin huzuruna sunarak kendi hesabınızda paylaşabilirsiniz .

Instagram Direct Message ( DM ) ’den gönderilen fotoğraflar tek görüntüleme ve ya yeniden oynat seçeneği ile istenilen kullanıcıya gönderilir . Kişi fotoğrafı gördükten sonra fotoğraf kaybolur. Bu kaybolan fotoğrafı bulabilmek için ana sayfanızdan DM ’ye geçtiğiniz zaman en altta kamera simgesine bastığınızda kameranız açılır .

Kameranın sağ tarafında ön arka kamera değişim simgesi sol tarafında küçük kare kutunun içerisinde galerinizdeki fotoğraflar yer almaktadır . Küçük kareye bastığınız zaman tüm fotoğraflar arasından istediğiniz fotoğrafı seçip istediğiniz kullanıcıya gönderebilirsiniz . Kaybolan fotoğrafı hikayenizde paylaşmak isterseniz de ana sayfanızda sol en üstteki kameraya bastığınızda kameranız açılacaktır .

İsterseniz yine aynı şekilde sol taraftaki küçük kare kutuya bastığınızda isterseniz de parmağınız ile aşağıdan yukarıya doğru kaydırdığınızda tüm fotoğraflarınız yer alacaktır . İstediğinizi seçip dilediğiniz eklemelerin ardından hikayenizde aynı zamanda istediğiniz kullanıcı ile paylaşabilirsiniz .  Bunu bazı kullanıcılardan gizlemek istiyorsanız başka bir makalemiz de bunu da nasıl yapacağınızdan bahsetmiştik . Ama unutmamanız gereken önemli nokta hikayeyi paylaşmadan önce görmesini istemediğiniz kişiyi seçmektir . Eğer hikayeyi paylaştıktan sonra görmesini istemediğiniz kişiyi o listeye eklerseniz bu bundan sonra ki hikayeler için geçerli olacak o anda paylaştığınız hikayeyi istemeseniz de görüntüleyebilecektir .

READ  İnstagram İçin Yılın En İyi Uygulamaları

Bu tarz Instagram hakkında bilgi sahibi olmak için diğer makalelerimizi okumayı ve arkadaşlarınız ile paylaşmayı ihmal etmeyin web sitemizi ziyaret etmeyi unutmayınız .

[Toplam: 1 Ortalama: 5]
İlk Yorumu Siz Yapın

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir