İçeriğe geç

Instagram Yüz Filtresi Nasıl Kullanılır?

Kategori: Instagram Keşfet

Instagram tarafından yayınlanan yenilikler, insanların çok daha eğlenceli zaman geçirmesini sağlıyor. Bu yeniliklerden bir tanesi de Instagram yüz filtresi olup kullanıcılar bu filtreler sayesinde çok daha eğlenceli çekimler yapabiliyor.

Instagram Yüz Filtresi Nedir?Instagram Yüz Filtresi

Gelişen teknoloji, insanlara bir takım kolaylıklar sağlarken Instagram gibi mobil uygulamalar bu gelişmeleri eğlence için kullanmaktadır. Yüz filtresi de eğlence amacıyla geliştirilen bir özelliktir. Mobil cihaz kullanıcıları tarafından bilinen filtrelerin bir farklı versiyonunu sunan Instagram’ın bu özelliği daha da geliştireceği tahmin ediliyor.

Yüz filtresi, kamerayla çekim yapılırken eş zamanlı olarak daha eğlenceli görüntüler elde edilmesini sağlayan bir özelliktir. Kullanıcılara bazen gözlük bazen ise kulak ekleyen bu özellik ile yapılan çekimler, ortaya farklı sonuçların çıkmasına neden oluyor.

Instagram Yüz Filtresi Özelliği Nasıl Kullanılır?

Bu özelliği kullanmak oldukça basittir. Bunun için kullanıcıların önce Instagram uygulamasına giriş yapması gerekiyor. Uygulama içindeyken ekranı sağ tarafa doğru kaydırarak kamera bölümüne geçiş yapılmalıdır. Kamera bölümü sol taraftadır ve kaydırma işleminin buna göre yapılması gerekir.

Kamera bölümü açıldıktan sonra burada farklı seçenekler olduğu görülecektir. Bu seçeneklerden en sağda olan gülen yüz simgesinin seçilmesi gerekir. Bu simge filtre bölümünü gösterir ve seçildiğinde kullanılacak olan filtreler açılacaktır.

Filtre bölümü açıldıktan sonra kullanıcılar buradaki filtrelerden istediklerini kullanabilir. Tek tek denenerek hangisinin nasıl etki yaptığı görülebilir. Böylece daha farklı çekimler elde edilebilir.

Yüz Filtresi Çeşitleri

Bu özellik ilk olarak Instagram tarafından tanıtıldığında 8 civarı filtre vardı. Fakat geçen süre içerisinde filtre sayısı arttırıldı. Kullanıcılar bu filtrelerle çekimlerine gözlük, kulak, burun, kalp, ok gibi farklı nesneler ekleyebilir. Ayrıca görüntünün renkleri tamamen değiştirilebilir ve çok daha farklı çekimler ortaya çıkartılabilir.

READ  Instagram Takipçi Gizleme Nasıl Yapılır? [Güncel Anlatım]

Instagram yüz filtresi nasıl kullanılır konusunda sizleri bilgilendirmeye çalıştığımız bu yazının sonuna geldik. Konu hakkındaki ve tüm sosyal medya platformlarında yaşadığınız sorunları yorumlar kısmından bizlere iletebilirsiniz. Ekibimiz tarafından incelenen sorularınız en kısa sürede yanıtlanmaktadır. Instagram’ın yeni özelliklerinden haberdar olmak ve merak ettiklerinizi öğrenmek için sitemizi takipte kalın.

Instagram yüz filtresi nasıl kullanılır konusundaki videoyu aşağıdan izleyebilirsiniz.

Bir önceki instagram destek yazımızda Instagram Hikayeye GIF Ekleme Nasıl Yapılır? hakkında bilgi vermektedir.

[Toplam: 1 Ortalama: 5]
İlk Yorumu Siz Yapın

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir