İçeriğe geç

Instagram Hikaye Gizleme Nasıl Yapılır ?

Kategori: Soru & Cevap

Kendini sürekli güncel tutmasıyla tanınan ve en geniş kullanıcı kitlesine sahip olan instagram çalışanları dur durak bilmeden çalışmalarına hız katmaya devam ediyor . Son yaptıkları güncelleme ile snapchat ten alıntı yaptığına daire eleştiriler alan ama snapchat ‘ ten daha başarılı bir iş çıkaran instagram büyümeye devam ediyor . Bu uygulama android ve ios işletim sistemli cihazlarda kullanılmakla beraber fotoğraflarınıza isteğiniz efekti verebilip kendi hesabınızda paylaşabilirsiniz .

Facebook ve Twitter’ a benzer olarak paylaştığınız fotoğraflara beğeni ve yorum yapılabilmektedir. Sisteme giriş yapmak için diğer sosyal medya hesaplarınızı kullanabilirsiniz ya da bir e-posta adresinizle yeni hesap oluşturabilirsiniz. Peki gelelim Google un yeni oyuncağı instagram hakkında ki merak edilenlere işte detaylar .

Yeni güncellemeler ile hikaye özelliğini getiren instagram arkasını boş bırakmadı ve hikaye için özelik kişiselleştirilebilir ayarlar özellikler getirdi. Çoğu Instagram kullanıcısı hikayelerinin tanımadığı kişiler tarafından görüntülenmesini istemeyebilir . Bu nedenle Instagram güncellemesi ile Hikaye Gizlemeyi görmüş olduk. Instagram Hikaye Gizleme işlemi için hikayenizi görmenizi istemediğiniz kişilerin profiline girerek sağ üstteki üç noktaya basınız .

Bastıktan sonra Hikayeni Gizle butonuna basarak hikayenizi gizleyebilirsiniz . Ya da ana sayfanızda sol en üstteki kameraya basın . Bastıktan sonra kameranız açılacak . Kameranızın sol en üstteki dişli çark simgesine basın . Hikayeyi Gizle butonuna basarak hikayenizi görmesini istemediğiniz kişileri seçebilirsiniz. Seçme işleminin ardından sağ en üstteki mavi tik işaretine basarak işlemi onaylamış olacaksınız .

Böylece seçtiğiniz kişiler siz gizlemeyi kaldırmadığınız sürece sizin hikayelerinizi göremeyecektirler . Ancak gönderiyi paylaştıktan sonra aklınız başınıza dank ettiyse hemen alel acele görmesini istemediğiniz kişiyi gizlemeye çalışıyorsanız orda durmanız gerekecek çünkü paylaşıldıktan sonra o kişiye karşı hikaye özelliğini kapatmak bir işe yaramayacaktır . İlk olarak görmesini istemediğiniz kişiye karşı hikaye ayarlarından önleminizi alıp daha sonra hikayenizi paylaşmalısınız .

READ  Instagram Engelleme ve Engel Kaldırma Nasıl Yapılır ?

Bu tarzda yazılarımız hoşunca gittiyse diğer makalelerimize göz atmayı ve web sitemizi ziyaret etmeyi unutmayınız . Destek kısmından bize ulaşabilir merak ettiğiniz konularda yeni makale taleplerinden bulunabilirsiniz .

 

Bir önceki instagram destek yazımızda Instagram Fake Hesaplara Karşı Önlem Almak hakkında bilgi vermektedir.

[Toplam: 1 Ortalama: 5]
İlk Yorumu Siz Yapın

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir