İçeriğe geç

İnstagram Hakkında Bilinmesi Gerekenler

Kategori: Uygulamalar

Kendine hayatlarımızda yer bulan ve sürekli önemini büyüten  sosyal medya uygulamaları arasında en başta gelen isim Facebook ‘ un bünyesine kattığı İnstagram dır . İnstagram canlı yayın yapabildiğimiz sevdiklerimiz ile mesajlaşabildiğiiz fotoğraf ve video koyup yorum yapabildiğimiz en gözde sosyal medya aracımız olmaya devam etmektedir.

Kısaca Instagram ailemizin, arkadaşlarımızın günlük yaşamlarını ve önemli anlarını öğrenebilmemiz için bize sunulan bir fotoğraf paylaşım uygulamasıdır. Bu uygulama android ve ios işletim sistemli cihazlarda kullanılmakla beraber fotoğraflarınıza isteğiniz efekti verebilip kendi hesabınızda paylaşabilirsiniz.

Facebook ve Twitter’a benzer olarak paylaştığınız fotoğraflara beğeni ve yorum yapılabilmektedir. Sisteme giriş yapmak için diğer sosyal medya hesaplarınızı kullanabilirsiniz ya da bir e-posta adresinizle yeni hesap oluşturabilirsiniz.

Yapılan bütün halk oylamasına açık yarışmalarda fark ile birinci gelen ve son zamanlarda liderliğine kimseye teslim etmeyen instagram oldukça hızlı büyümeye ve bu liderliğide kimseyle paylaşmamaya devam edecek gibi görünüyor. Bünyesine birçok sosyal medyayı da satın alarak katan ve gücüne güç katan instagram dijital medyanın en önde gelen sosyal medya ağlarından birisi ve üzerinde olan yükün farkındalar.

Geleneksel medya ile büyük bir savaş içinde olmalarına rağmen oluk oluk kan kaybeden geleneksel medyayı her alanda rakamlar ile ve kalite ile öne geçen dijital medyanın en önde gelen sosyal medya ağır instagram ve youtube. Habercilik anlamında da instagram da kurulan bir çok kullanıcı profili geleneksel medyadan daha doğru haber veriyor ve kullanıcılara anlık daha hızlı ulaşabildiği için kullanıcıların tercih ettiği mecra oluyor.

İnstagram’ın en çok takip edilen profilleri arasında ise tahmin edebileceğiniz gibi geleneksel medyadan tanıdığınız Selena Gomez, Taylor Swift, Ariana Grande ve Beyonce gibi ünlü isimler yer almaktadır.Bunun yanı sıra nusret gibi birden sosyal medya ile parlayan gururlarımız olsa da onları yetişmesi şimdilik hayal olarak gözüküyor.

READ  Instagram Hesabı Nasıl İşletme Hesabına Çevrilir?

Sizlere bu makalemizde instagram hakkında bilmeniz gereken bazı noktalardan bahsettik eğer yazımızı beğendiyseniz diğer makalelerimize göz atmayı ve web sitemizi takip etmeyi unutmayınız .

Bir önceki instagram destek yazımızda Instagram Fotoğraf Kaydetme Özelliği Geldi hakkında bilgi vermektedir.

[Toplam: 1 Ortalama: 5]
İlk Yorumu Siz Yapın

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir