İçeriğe geç

Instagram Fake Hesaplara Karşı Önlem Almak

Kategori: Soru & Cevap

Bildiğiniz gibi internet dünya‘nın dört bir yanını sarmış durumda internetin girmediği ev yok diyebiliriz . Ve internetin olduğu her yerde de sosyal medya var diyebiliriz . Bu kadar geniş bir kitleye yayılmış olan sosyal medya pastasının en büyük dilimini kim yiyor ?

Tabii ki de bu piyasanın demirbaş ‘ ı olan Instagram en büyük pay ‘ ı hak eden sosyal medya aracı olmaya devam ediyor . Getirdiği yeni güncellemeler ve özellikler ile her geçen gün kullanıcılarını kendine daha çok bağlayan Instagram geri bildirimlere çok önem vererek kullanıcının talep ettiği aslında kullanıcının kendini yarattığı bir uygulama haline dönmüş durumda . Kullanıcıların taleplerini bu kadar çok dikkate alması da kendi için pozitif dönüş sağlamaktadır .

Pekii instagram denilen yer bu kadar güllük gülistanlık mı ? Tabiî ki de hayır instagram ‘ da gerçekten hiç azımsanamayacak kadar büyük bir kitle sahte hesap kullanıyor ve yönetiyor . Kendi hesapları yetmezcesine sahte profiller açıp farklı içerikler üretiyor belkide stolk yapıyor .

Türkiye ‘ de çok moda bir akım olan stalklamak deyiminden bahsetmek gerekirse örneğin eski sevgiliyi stalklamak nedir ? Yani fake bir hesap açıp onu takip edip ne yaptığını nerelerde takıldığının bilgisini öğrenip adeta koynuna yılanı yerleştirmek bir askeriyeye kunduz sokmak gibidir . Fake hesaplar sizin istemediğiniz kişilerin maske takmış hali olarak karşınıza çıkar ve kime ait olduğunu bilmediğiniz için yanlış bir karar ile kabul etmeniz halinde istemeyeceğiniz bilgilere sahip olabilir .

Bunun en büyük ve keskin önlemi tanımadığınız veya sizde şüphe uyandıran profillerden gelen takip etme isteği taleplerini reddederek geri çevirmeli ve hiç risk almamalısınız . Bunun en büyük önlemi budur. Kabul ettikten sonra iş işten çoktan geçmiş olabilir ve istenmeyen sonuçlara yol açabilir .

READ  Instagram Engelleme ve Engel Kaldırma Nasıl Yapılır ?

Bu tarz makaleleri ve detayları web sitemizi ziyaret ederek ulaşabilir okuyabilirsiniz . Eğer talep ettiğiniz bir konu var ise destek bölümünden bizimle iletişime geçmeniz yeterlidir .

Bir önceki instagram destek yazımızda Instagram’da Etiket Kullanımı Nasıl Olmalı ? hakkında bilgi vermektedir.

[Toplam: 1 Ortalama: 5]
İlk Yorumu Siz Yapın

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir