İçeriğe geç

Instagram Engelleme ve Engel Kaldırma Nasıl Yapılır ?

Kategori: Soru & Cevap

Gün içinde ortalama 2-3 saatimiz harcadığımız ve etkisini her geçen gün daha da arttıran ve her gün saatlerce zaman harcamamızı sağlayan bir çok sosyal medya uygulaması var ama bunların başında Instagram gelmektedir.

Instagram hepinizin bildiği üzere bir görsel ve video paylaşım platformu olarak yola çıktı ancak daha sonra canlı yayınlar ve mesajlaşma özellikleri gibi bir çok yeni özellik ile daha kapsamlı bir uygulama haline geldi haliyle buda diğer uygulamalara duyulan ihtiyacı ortadan kaldırarak tek bir uygulamaya yönelmemize yol açmaktadır. Instagram kendisini sürekli güncel ve aktif tutmasıyla bilinmektedir ve en eski özelliklerinden biri olan kullanıcı engelleme ve tekrardan engeli kaldırma işlemlerinin nasıl yapıldığını anlatacağız.

Instagram’da sizi rahatsız eden ve ya hesabınızı görmesini istemediğiniz kişi engellemek istiyorsanız engelleyeceğiniz kullanıcının profiline girin. Profilin sol en üstteki üç noktaya basın. Engelle seçeneğine basıp onaylamayı yaptığınızda hesap engellenmiş olur. Engellediğiniz kişinin engelini kaldırmak isterseniz de arama butonunda kişiyi bulup engelini kaldırabilirsiniz. Ya da kendi profilinizdeki sağ en üstteki üç noktaya basın. Seçeneklerden Engellenenler Kullanıcılara basın. Engellemiş olduğunuz kullanıcılar karşınıza çıkacaktır. Engelini kaldırmak istediğiniz kullanıcıyı bulup engelini kaldırabilirsiniz.

Eğer bu kullanıcı sizi tehdit vs gibi çığrından çıkmış şekilde rahatsız ediyor ise ilk önce bunu şikayet edebilir bu sayede size ulaşmasını engelleyebilirsiniz . Ancak başka hesaplardan hala bu sapkınlığa devam ediyor ise  instagram destek ekibine mail atabilirsiniz . Bu da işe yaramaz ise her açtığı profili arkadaşlarınızdan destek olarak toplu şekilde insagram ‘ a şikayet edebilir ve daha hızlı feed back yani geri dönüş alıp hesabını çok kısa süreler içinde kapattırabilirsiniz . En son ihtimal olarak da umarım başınıza gelmez ama polisin siber suçlar bürosuna giderek dilekçe verebilir . Bu sayede bu yapan kişinin tespit edilmesini sağlar ve cezasını almasına yardımcı olabilirsiniz .

READ  Instagram Fake Hesaplara Karşı Önlem Almak

Bu tarz Instagram hakkında bilgi sahibi olmak için diğer makalelerimizi okumayı ve arkadaşlarınız ile paylaşmayı ihmal etmeyin web sitemizi ziyaret etmeyi unutmayınız.

Bir önceki instagram destek yazımızda Instagram Dondurma ve Açma hakkında bilgi vermektedir.

[Toplam: 1 Ortalama: 5]
İlk Yorumu Siz Yapın

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir