İçeriğe geç

Instagram DM (Direct Message) Kapatma ve Açma (GÜNCEL)

Kategori: Genel

Instagram DM özelliği özel mesajın yani direct message olan kelimenin kısaltılarak kullanılmasını ifade eder. Instagram’da bulunan kullanıcılar bu özellik sayesinde belirli kurallara uyarak birbirlerine mesaj atabiliyorlar. Hızlı bir şekilde iletişime geçmek açısından çok önemli bir özellik olarak hizmet veriyor. Özellikle bu site üzerinden ticari işler yapanlar için çok verimli bir kullanım alanı olarak kullanılıyor.

Tabi bunun yanında bazı insanlar bu özelliği kullanmak istemiyorlar. Aldıkları gereksiz mesajlardan kurtulmak isteyenler bu özellikten faydalanmak istemeyebiliyor. Bunun nedeni sürekli gelen tehdit, hakaret ve rahatsız mesajlar olabiliyor. Ama hesaplarını hala aktif olarak kullanmak istedikleri için en garanti çözüm olarak DM özelliğini devre dışı bırakmak oluyor. Bu işlemi yapmak içinse Instagram kullanıcılarına hesapları üzerinde bazı ayarlar yapmalarına izin veriyor.

Instagram DM Kapatma Mesaj Gelmesini Engelleyin

Instagram DM kapatma işlemini yapabilmek için öncelikle uygulama üzerinden giriş yapmanız gerekiyor. İlk olarak bir kişiye DM özelliğini kapatmak istiyorsanız yapmanız gereken işlem o kişiyi direkt olarak engellemek olacaktır. Bu işlem sayesinde özel mesaj özelliğini kapatacağınız gibi sizinle hiçbir şekilde bağlantı kurmamalarını da sağlamanız mümkün olacaktır.

  • İlk olarak size mesaj atmasını istemediğiniz kişiyi engelleyerek bu özelliği sadece o insan için devre dışı bırakabilirsiniz.
  • Ayrıca sizi takip etmeyen insanlardan DM almamak için “Ayarlar” kısmına girmeniz gerekiyor.
  • Karşınıza çıkacak menüde “Gizlilik” bölümüne girmelisiniz.
  • Orada karşınıza çıkacak “Mesajlar” seçeneğine tıklayarak yapacağınız “Sadece takip eden kişiler” seçimiyle sizi takip etmeyenlerin mesaj atmasını engelleyebilirsiniz.
  • Bir başka seçenekte “Ayarlar” ekranında bulunan “Bildirimler” seçeneğine tıklamak olacaktır.
  • Burada bulunan “Direct Mesajlarım” seçeneğine tıklayarak mesajlar konusunda genel ayarları yapabilirsiniz.
  • Mesaj istekleri, grup istekleri, mesajları tamamen ayarlamanıza izin verilmektedir.
READ  İnstagram Canlı Yayın Nasıl Yapılır ?

Bu işlemleri doğru şekilde yararak muhatap olmak istemediğiniz insanlardan bu sayede kurtulmuş olacaksınız. Tabi DM özelliğini tamamen kapatmaya sistem izin vermemektedir.

Instagram Direct Message Açma İşlemi Nasıl Yapılır?

Instagram DM kapatma işlemini yaptıktan sonra bazı özellikleri tekrar aktif hale getirmek isteyebilirsiniz. Örneğin engellediğiniz bir kullanıcıyla tekrar özel mesaj aracılığıyla irtibat kurmak isteyebilirsiniz. Bunun için engellediğiniz kişilere giderek o kişinin engelini kaldırmanız yeterli olacaktır.

Instagram DM Açma İşlemi Nasıl Yapılır

Genel kullanıcıdan yani sizi takip etmeyen insanlardan mesaj almak içinde yukarıda bahsetmiş olduğumuz ayarları değiştirmeniz gerekiyor. Bu sayede herkesten tekrar DM almaya başlayabilirsiniz. Basit bir özellik olsa da Instagram üzerinden iletişim kurulması anlamında aktif şekilde kullanılabiliyor. Sadece mesajlaşmak için değil fotoğraf paylaşmak, beğendiğiniz içeriği arkadaşlarınıza göstermek içinde kullanılması gereken basit aynı zamanda kaliteli bir özelliktir. Doğru şekilde kullanmak kullanıcılara büyük oranda fayda sağlayacaktır.

Instagram DM Nedir?

Direct Message anlamına gelen DM, bir kişiye özel olarak yazdığınız kısa mesajlardır.

Direct Message Nasıl Atılır?

Mesaj atmak istediğiniz kişinin profiline giredek DM Simgesini seçip mesaj penceresini açabilir ve DM atabilirsiniz.

DM Bakma Nasıl Yapılır?

DM mesajlarını kontrol etmek için mesaj kutunuza gidin ve size gönderilen mesajlardan kullanıcı profiline tıklayarak detayını görebilirsiniz.

Bir önceki instagram destek yazımızda Instagram Hesap Açma ve Kayıt Olma Nasıl Yapılır? hakkında bilgi vermektedir.

[Toplam: 1 Ortalama: 5]
İlk Yorumu Siz Yapın

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir