İçeriğe geç

İnstagram Canlı Yayın Nasıl Yapılır ?

Kategori: Genel

Instagram fotoğraf ve video paylaşımı yapılabilen bir sosyal ağdır. Çoğu kullanıcılar fotoğraf ve videolarını paylaşıp arkadaşları ve çevresiyle etkileşim sağlıyor. Büyük firmalar her geçen zaman da bu sosyal ağı yeni müşterilerinin ilgisini çekebilmek için aktif bir şekilde kullanmaktadır. Bu sayede Instagram Keşfet gibi araçları kullanarak yeni fotoğrafları ve videoları keşfedebilirsiniz.

Instagram artık canlı yayın yapabileceğimiz sosyal medya platformlarından biri haline geldi. 2017’den önce beta sürümü devreye giren Instagram’ da 2017’de tam anlamıyla canlı yayın hayatına geçti. Sizde merak ediyorsanız Instagram’da canlı yayın nasıl yapıldığına cevap verelim.

Instagram’da canlı yayın özelliğini devreye sokmuştur. Bu teknolojinin aktif hale gelmesiyle birlikte her kullanıcı için sınırlandırılmış sürelerle canlı yayın yapabilmekte ve özel anlarını bu platformdan takipçileriyle paylaşabilmektedir.

Canlı yayını doğru kullanabilmemiz sizin için oldukça faydalı olur. Katılmak istediğinizde katılamadığınız bir sürü etkinlik vardır. Örneğin bir konsere veya etkinliğe katılamadıysanız canlı yayın sayesinde az da olsa tadını çıkarabilirsiniz.

Instagram geçtiğimiz zamanlarda tüm dünyada canlı yayın yapabilme özelliğini tam sürüm devreye soktu. Canlı yayının minimum süresi 10 saniye iken maksimum 1 saat canlı yayın yapabileceğiz. Bu süre aralığını ilerleyen zamanlarda Instagram genişletecek mi bu da merak edilen bir soru. Instagram’da canlı yayın yapabilmek için InstagramStories bölümüne girmek gerekmektedir. Canlı yayın yapmak için bu alana girdikten sonra sağa doğru kaydırma yaparak açmanız gerekmektedir. Sonrasında “Canlı Video Başlat” seçeneğine girerek canlı yayına geçebilirsiniz.

Bu sayede Instagram’da nasıl canlı yayın yapabileceğimizin cevabını bulabiliriz. Canlı yayın yaparken isterseniz arkadaşlarınızı da canlı yayına davet edebilirsiniz.

 

CANLI YAYIN ÖZELLİKLERİ

Canlı yayın yaparken takipçileriniz yorum yapabilmekte ve sizlere kalp emojisi gönderebilmektedir. Bu özelliği ile Periscope uygulamasına benzediğini ordan özenildiğini düşüne bilir ve hatta bir eleştiri olarak söyleyebilirsiniz. Stories menüsünde yayın yapan kullanıcıların olup olmadığını öğrenebilirsiniz..

READ  Instagram DM Görüldü Var Mı?

Canlı yayınlarınızı kurumsal anlamda da ticari avantaja dönüştürmek için kullanabilirsiniz. Sizde reklam amaçlı canlı yayın yapmak ve daha geniş kitlelere ulaşmak istiyorsanız takipçi satın alabilirsiniz.

Bir önceki instagram destek yazımızda İnstagram Beğeni Kazanma Yolları 2018 hakkında bilgi vermektedir.

[Toplam: 1 Ortalama: 5]
İlk Yorumu Siz Yapın

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir